Galvijų genominiai tyrimai Herdoptimizer GO part 1

14 kovo, 2025pateikė mingo0
Genominiai tyrimai yra pažangus metodas, leidžiantis analizuoti galvijų DNR ir nustatyti jų genetinį potencialą bei paveldimas savybes. Šie tyrimai suteikia galimybę ūkininkams ir veisėjams efektyviau atrinkti gyvulius, gerinti bandų produktyvumą, sveikatą ir prisitaikymą prie aplinkos sąlygų.

Genominių tyrimų privalumai:

  • Ankstyvas genetinio potencialo nustatymas: Genominiai tyrimai leidžia įvertinti jaunų telyčių ar buliukų veislines vertes dar prieš jiems pradedant produktyvų gyvenimą, taip sutrumpinant selekcijos ciklą ir didinant genetinę pažangą.

  • Tikslus veislinės vertės įvertinimas: Šie tyrimai padidina veislinės vertės nustatymo tikslumą, nes remiasi tiesiogine DNR analize, o ne vien fenotipiniais duomenimis ar kilmės informacija.

  • Genetinių ligų ir nepageidaujamų savybių identifikavimas: Genominiai tyrimai padeda nustatyti genetines mutacijas ar polinkį į tam tikras ligas, leidžiant išvengti jų plitimo bandoje.

Genominių tyrimų taikymas Lietuvoje:

Lietuvoje genominiai tyrimai tampa vis populiaresni tarp pieno ūkių. Lietuvos galvijų gerintojų asociacija (LGGA) ne vienerius metus akcentuoja, kad genominis telyčių tyrimas yra vienas mažiausiai kaštų reikalaujančių būdų efektyvinti pieno ūkį. Tačiau šių tyrimų apimtis šalyje vis dar yra ribota, nors 70% genetinių tyrimų kainos kompensuojama pagal Pagalbos veislininkystei taisykles.

Genominių tyrimų procesas:

Tyrimai atliekami paimant gyvulio DNR mėginį, dažniausiai iš plaukų, kraujo ar ausies audinio. Mėginiai siunčiami į specializuotas laboratorijas, kuriose atliekama DNR analizė. Gauti duomenys padeda nustatyti gyvulio genetinį profilį, įvertinti veislinę vertę ir numatyti palikuonių savybes.

https://lgga.lt/wp-content/uploads/2020/08/Galviju-genominiai-tyrimai-Herdoptimizer-GO-part-1-3.jpg
https://lgga.lt/wp-content/uploads/2020/08/Galviju-genominiai-tyrimai-Herdoptimizer-GO-part-1-1.jpg
Užsiregistruokite pasirinktai paslaugai jau dabar !










    Palikite atsakymą

    Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *