Lietuvos žalųjų galvijų veislė buvo sukurta kryžminant vietinius galvijus su Danijos žalaisiais, taip pat panaudojant Anglerų, Švico, Latvijos dvylių, Švedijos žalmargių ir Simentalų veisles. Didžiausią įtaką turėjo Danijos žalieji galvijai.
Siekiant gerinti žalųjų veislės produktyvumą, LGGA vykdo selekcines programas, orientuotas į:
Pieninės produkcijos didinimą: Lietuvos žalųjų karvių vidutinis produktyvumas siekia apie 6 700 kg pieno, kurio riebumas 4,43%, o baltymingumas 3,45%.
Genetinės įvairovės išsaugojimą: Asociacija skatina naudoti vietinius bulius gerintojus, siekiant išlaikyti veislės savitumą ir prisitaikymą prie vietinių sąlygų.
Veislės populiacijos didinimą: Nepaisant bendro karvių skaičiaus mažėjimo, pastaruoju metu didėja žalųjų ir juodmargių karvių santykis, o tai rodo augantį susidomėjimą žaliąja veisle.
Asociacija taip pat dalyvauja nacionalinėse veislininkystės programose, siekdama didinti kontroliuojamų pieninių karvių procentą ir gerinti veislės produktyvumo rodiklius.
Paslaugas teikiame visoje Lietuvoje:
Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Alytus, Marijampolė, Telšiai, Tauragė, Utena ir jų apskritys.
🔴 Kontaktinė informacija:
Norėdami sužinoti daugiau apie asociacijos veiklą ar prisijungti prie jos narių, galite susisiekti su LGGA per oficialią svetainę arba apsilankyti jų biure Pramonės g. 21-1, LT-78136 Šiauliai.